gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Absolventka Barbora Čechová zazářila na koncertě

Barbora Čechová, loňská absolventka naší školy, která začíná studovat Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, se s Ostravou pomyslně rozloučila 25. 9. svým koncertem v Třebovickém altánu a já jsem velmi ráda přijala její pozvání.

Bylo to pro mne dojemné a působivé loučení podbarvené krásným Barčiným hlasem a úžasným projevem. Během toho, co se ve vzduchu vznášely operní árie českých i světových skladatelů, mi hlavou proběhl přehled Bářiných úspěchů v jiných než uměleckých oblastech. V Barčině osobě se totiž skloubilo hudební nadání s výjimečnou cílevědomostí, vytrvalostí a schopností dotáhnout do konce i jiné projekty z oblasti jejích zájmů. I proto se Bára stala laureátkou ceny České učené společnosti a umístila se na třetím místě celostátního kola soutěže středoškolské odborné činnosti se svou vysoce odbornou prací s názvem Sérioví vrazi.

Přejeme Báře, aby se splnily její sny na poli uměleckém i vědeckém a aby na Janáčkově akademii múzickým umění zazářila stejně jako na naší škole!

Jana Huvarová

 

  • Publikováno: 26.9.2012

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba