gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Anglické divadlo - A Midsummer Night´s Dream

Skupina studentů, mladých talentů naší školy se zúčastnila na konci měsíce září intenzivního pětidenního zkoušení divadelní hry Sen noci svatojánské, „A Midsummer Night’s Dream“ od Williama Shakespeara. Divadelní představení v anglickém jazyce studenti nastudovali pod vedením vynikající brněnské režisérky, scenáristky, herečky a vedoucí divadelního souboru Domino Theater Mgr. Niky Štěpánkové a lektora Katedry anglistiky a amerikanistiky FF Masarykovy univerzity, překladatele a tlumočníka Mgr. Aleše Launera. Projekt na naší škole personálně zaštiťuje Mgr. Zuzana Šubertová, učitelka angličtiny.

Premiéra této hry se letos odehrála 7. října 2010 v Olomouci. 21. října se hrálo v Opavě, kde účinkující studenti sklidili obrovský úspěch. V Ostravě bude hra prezentována tradičně v předvánočním týdnu od 13. do 17. prosince v kulturním domě Korunka v Mariánských Horách, a to v dopoledních hodinách, kdy tradičně hru zhlédne kolem 3000 studentů základních a středních škol nejen z Ostravy, ale i dalších měst Moravskoslezského kraje.
 

 

Herci účinkující ve hře Midsummer Night’s Dream

Quince (Markéta Tomášková VIB/Barbora Dedková VIA)
Bottom (Jakub Jacháček VIIB)
Flute (Michal Hahn VIIB/Jan Bayer VB)

Helena (Varvara Šatunová VB)
Demetrius (Kvido Lotrek VA)

Hermie (Eliška Huvarová VB/Adéla Kolowratová VIB)
Lysander (Matěj Kočvara VIA/ Michal Hahn VIIB)

Titania (Klára Charvátová VA/Veronika Karičáková IVA)
Oberon (Martin Polok VIA)

Puck (Tomáš Klézl IIIA)

  • Publikováno: 1.11.2010

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba