gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Badatelské aktivity pro žáky ostravských základních škol

Termín konání akce: 25.9.2020

V pátek 25. 9. 2020 v odpoledních až večerních hodinách proběhla v rámci projektu Talentmanagement akce pro žáky základních škol, a sice badatelské aktivity z oblasti přírodních věd.

Nadaní žáci se svými učiteli měli možnost vyzkoušet si badatelské úlohy z oblasti, které pro ně připravili učitelé Gymnázia Olgy Havlové. Zároveň se účastníci podívali do odborných učeben, mohli si vyzkoušet moderní měřící systémy, práci s termokamerou, laserem a dalšími pomůckami. Hlavním nepřítelem badatelského večera bylo počasí, které nám zabránilo v pozorování hvězdné oblohy. I přes tuto skutečnost všichni účastníci odcházeli s dobrým pocitem, že večer strávený badatelskou aktivitou byl příjemným rozptýlením v době koronavirové. Každý účastník si také odnesl drobný dárek. Celá akce proběhla s finanční podporou města Ostravy.

Peněžní prostředky čerpáme z Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu zejména v oblasti technických a přírodních věd na území statutárního města Ostravy pro rok 2020 a 1. čtvrtletí 2021.
 

  • Publikováno: 8.10.2020

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba