gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Bridge Builder Contest

Termín konání akce: 22.11.2018

Dne 22. 11. 2018 se tým s názvem „Studenka building“ ve složení Veronika Trčková (2. A), Michal Kičmer a Jakub Skála (4. A) zúčastnil soutěže Bridge Builder Contest na půdě VŠB-TUO, kde se soutěž již tradičně pořádá.

Konkurence byla značná, gymnázia ale i střední stavební školy přicházely s velice sofistikovanými nápady řešícími jak designovou stránku, tak i rozložení sil vyvolaných působením závaží při zátěžové zkoušce. U modelů se hodnotilo mnoho faktorů – hmotnost mostu, vizuální stránka zpracování, nosnost či poměr mezi nosností a hmotností. Z výše řečeného vyplývá, že vítězství v jedné z těchto disciplín neznamená vítězství v celé soutěži. Náš tým se letos bohužel neumístil, avšak naději jsme neztratili. Příští rok se této soutěže naše škola určitě zúčastní znovu!

Jakub Skála (8. A)

  • Publikováno: 29.11.2018

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba