gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Exkurze do QQ studia

Termín konání akce: 12.12.2012

Dne 12. 12. 2012 se naše třída 2. A zúčastnila exkurze QQ studia. QQ studio Ostrava je špičkovým produkčním studiem, specializovaným na televizní a filmovou reklamu. Zajišťuje tvorbu klipů, reklam, animovaných vsuvek v televizních pořadech a animaci mnoha druhů.

V rámci exkurze jsme si prohlédli ateliéry a dozvěděli se spoustu nových a pro tvoření animací důležitých informací. Milá průvodkyně nám objasnila všechno, co se týče vytváření animovaných klipů a seznámila nás s pojmy, jako jsou loutkový film, pixilace, klíčování, kreslený film, reliéfní film a plastelínový film. Její výklad doplňovaly jednotlivé ukázky animovaných videí.

Po skončení výkladu jsme si každý jednotlivě vyzkoušeli nafotit pár kroků naší třídní animace. A na závěr jsme si ji spolu se dvěma dalšími videi promítli. Exkurzi jsme zhodnotili velmi pozitivně, zaujala nás a rozhodně ji doporučuji do budoucna mladším ročníkům.

Jana Šustrová, 2.A
 

  • Publikováno: 11.1.2013

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba