gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Labyrint chemie a Fermiho úlohy

Dne 17. 6. 2010 se někteří studenti tercie A a kvarty A zúčastnili finále dvou soutěží - „L@byrint chemie“ a „Fermiho úlohy“, které se uskutečnilo na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Kromě samotného závěrečného kola trvajícího zhruba jednu hodinu čekal na účastníky i tzv. Přírodovědný jarmark, kde si mohli všichni přítomní vyzkoušet různé pokusy, vyřešit obtížné hlavolamy, odebrat vzorky vody z nedaleké řeky, ověřit své znalosti či vyslechnout krátký výklad místních studentů k určitým tématům. To vše se odehrálo nejen v dopoledních, ale i odpoledních hodinách. A po provedené kontrole všech výsledků pořadateli, byli v průběhu odpoledne vyhlášeni vítězové jednotlivých soutěží.
 

Žáci naší školy byli velice úspěšní. Celkem do Olomouce vyrazilo 6 studentů - Deingruber Tomáš, Vážanová Mariana (IIIA), Kondula Václav, Masopust Jan, Nocar Adam a Stančíková Lucie (IVA) - v doprovodu paní profesorky Mgr. Ivany Frýdové. První dva z tercie A se zúčastnili L@byrintu chemie a ostatní Fermiho úloh.

A takto dopadli:

L@byrint chemie:
1. místo Deingruber Tomáš

Fermiho úlohy:
1. místo Masopust Jan
2. místo Kondula Václav a Stančíková Lucie
3. místo Nocar Adam

Všichni účastníci získali drobné dárky a ti, kteří se umístili na prvních třech místech, další zajímavé, hodnotné ceny. Každý si však určitě odnesl mnoho nezapomenutelných zážitků. Tato akce se velmi vydařila a doufáme, že v ní i v následujícím roce 2010/2011 budeme přinejmenším stejně úspěšní.
 

  • Publikováno: 17.6.2010

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba