gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Letos jsme poprvé organizovali slavnostní setkání v Nové radnici

Termín konání akce: 18.11.2019

18. listopadu 2019 se konalo tradiční slavnostní setkání u pamětní desky obětem zla k uctění památky Dne boje za svobodu a demokracii. Akci, kterou po léta připravovala Konfederace politických vězňů ČR, byla letos organizována naší školou ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem za krásnou Ostravu, Antikvariátem a galerií Fiducia a politickými vězni komunistického režimu pod záštitou statutárního města Ostravy.

Ve dvoraně Nové radnice Magistrátu města Ostravy na Prokešově náměstí přivítal účastníky akce za politické vězně Leo Žídek, kerý celé setkání moderoval. Následně u památníku položili zástupci zúčastněných organizací a institucí (včetně zástupců naší školy) kytice a věnce. Památku Dne boje za svobodu a demokracii - 17. listopad - uctili reprezentanti magistrátu, kraje, členové rady Junáka, členové Sokola, Československé obce legionářské mnozí další.

 
 
 

 

  • Publikováno: 20.11.2019

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba