gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Mezinárodní soutěž Náboj Junior

Termín konání akce: 23.11.2018

V pátek 23. listopadu se konala na půdě naší školy mezinárodní matematicko-fyzikální soutěž Náboj Junior pro žáky 9. ročníků ZŠ a příslušných ročníků víceletých gymnázií.

Naše škola uvítala celkem 35 čtyřčlenných týmů z celého kraje a stala se tak největším pořádajícím místem v České republice. Soutěž zajišťovali studenti vyšších ročníků a vystřídali se v různých rolích přes vedoucího učebny, zadavatele až po IT podporu. Hlavní organizátorská role patřila absolventce Petře Štefaníkové a maturantovi Sotiriosovi Pupakisovi (oktáva A). Samotná soutěž trvá celkem dvě hodiny, během nichž se týmy snaží vyřešit co nejvíce úloh. V Náboji nejde o bezhlavou aplikaci již nabytých vědomostí, úlohy vyžadují jistou dávku důvtipu. Po ukončení je okamžitě dostupné i mezinárodní srovnání všech týmů. Naši školu pěkně reprezentovali kvartáni Roman Gřegoř, Viktor Klacko, Aneta Sikorová a Jakub Zálešák (kvarta A) a Anna Cmielová, Lukáš Jakubec, Ondřej Lakota a Roman Plaček (kvarta B).

Mgr. Silvie Cintavá
 

  • Publikováno: 3.12.2018

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba