gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Okresní kolo Pythagoriády (19. 1. 2012)

Termín konání akce: 19.1.2012

Ve čtvrtek 19. 1. se sešlo na naší škole 182 úspěšných řešitelů školních kol Pythagoriády ze 6. až 8. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií. Studenti řešili během 1 hodiny celkem 15 zajímavých úloh. Za každý správně vyřešený příklad získali 1 bod, maximálně tedy 15 bodů. Účastníci, kteří získali alespoň 9 bodů, se stali úspěšnými řešiteli.
 

V kategorii 6. tříd (primy) soutěžilo 111 žáků a z nich se stalo úspěšnými řešiteli celkem 98 žáků. Všech 10 účastníků z naší školy bylo úspěšných. Nejlépe z nich vyřešily úlohy studentky Kateřina Kovářová z primy B a Petra Šarmanová z primy A. Děvčata dělí pouze 1 bod od prvního místa. Další v pořadí dopadli takto: Jan Pitala 13 bodů, Kamila Šamajová 12 bodů, Filip Bobovský 11 bodů, David Cihlář, Janka Marschalková a Martin Petřík 10 bodů, Karolína Höfferová a Radek Tyl 9 bodů.

V kategorii 7. tříd (sekundy) bylo z 24 účastníků pouze 13 úspěšných řešitelů. Z naší školy máme pouze jednu úspěšnou řešitelku – Danielu Hurníkovou ze sekundy A. Daniela získala celkem 10 bodů.

V kategorii 8. tříd (tercie) bylo z celkového počtu 47 účastníků pouze 6 úspěšných řešitelů. Bohužel mezi nimi není nikdo z naší školy. Nejlepším chyběl 1 bod.

Všem úspěšným řešitelům blahopřeji.

RNDr. Marta Goldová
 

  • Publikováno: 26.1.2012

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba