gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Přednáška “Česká republika v Evropské unii – Ekonomické dopady členství ČR v EU"

Termín konání akce: 26.11.2012

26. 11. 2012 měli studenti oktáv a 4. ročníku možnost vyslechnout přednášku pana doc. Dana Marka z katedry politologie a evropských studií filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci na téma „Česká republika v Evropské unii – Ekonomické dopady členství ČR v EU.
 

Pan docent nám s velkým zaujetím osvětloval ekonomické výhody členství ČR v EU, vše bylo podloženo řadou srovnávacích grafů, čísel, aby si studenti mohli jeho tvrzení ověřit.

Studenti měli posléze možnost diskutovat na téma ekonomické integrace, přistoupení ČR k měnové unii apod.

Tato přednáška byla další v řadě, která na naší škole proběhla v rámci projektu „Věda do škol.“ Považujeme za velmi přínosné, že studenti mají možnost diskuze s lidmi, kteří vyučují na univerzitách, a mají možnost vyzkoušet si, jak taková vysokoškolská přednáška probíhá .

Další přednášky na naší škole proběhnou v prosinci a březnu.

Andrea Kantorová
 

  • Publikováno: 3.12.2012

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba