gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Přednáška o rasismu

V minulých dnech proběhla na naší škole soutěž na téma „Významné osobnosti jednotlivých ras“, které se zúčastnili žáci nižšího gymnázia. V návaznosti na tuto soutěž na naši školu zavítal 7.6.2007 pan Kumar Vishwanathan, šéf občanského sdružení Vzájemné soužití , který si povídal s žáky sekund o romské problematice. Snažil se žáky přivést k zamyšlení se nad soužitím „bílých“ Čechů s Romy a k tomu, aby si uvědomovali nejen negativa, ale zároveň i pozitiva tohoto soužití. Upozornil je na diskriminaci Romů při hledání zaměstnání, na velký počet romských dětí ve zvláštních školách i na špatnou bytovou situaci Romů. Žáci měli možnost kdykoliv se svými dotazy do diskuse zapojit.
 

  • Publikováno: 14.6.2007

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba