gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Překladatelská soutěž „Juvenes Translatores“

Termín konání akce: 27.12.2012

„Překlad je jazykem Evropy,“ řekl Umberto Eco. Tento citát je také mottem překladatelské soutěže „Juvenes Translatores“, která se konala na naší škole dne 27. 11. 2012. Z celé České republiky bylo vybráno losem 22 škol, které se této soutěže pořádané Generálním ředitelstvím pro překlady Evropské komise účastní.
 

Nejlepší čtyři studentky a jeden student byli vybráni z 22 studentů ve školním kole, aby reprezentovali naši školu v kole mezinárodním. Studenti se musí vžít do role profesionálních překladatelů a co nejlépe převést sdělení originálu do cílového jazyka. V případě našich studentů se jednalo o překlad z němčiny a angličtiny do češtiny. V této soutěži se hodnotí přesnost překladu, nápaditost, schopnost používat správně slovní zásobu a schopnost plynulého písemného projevu. A to není mnohdy jednoduché.

Za Českou republiku může vyhrát jen jeden. Dozvíme se to počátkem února 2013. Přejme si tedy, aby to byl někdo z naší školy!
 

  • Publikováno: 3.12.2012

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba