gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Rodilí mluvčí v hodinách němčiny

Během dvou listopadových týdnů (od 12. do 16. 11. a od 26. do 30. 11. 2012) zavítali na naši školu dva švýcarští hosté – Manuela a Daniel, studenti pedagogiky, kteří v rámci mezinárodního programu Erasmus studují jeden semestr na Ostravské univerzitě.
 

Pro naše žáky si připravili zajímavé hodiny k tématům Sport, Cestování, Školství a Imigrace ve Švýcarsku. Tuto tématiku představili prostřednictvím prezentací, pracovních listů a také diskuze, která se se studenty kvint, sext, septim, oktáv a 2.A rozvinula vždy na konci hodiny. Žáci kvart a tercií se v „tiskové konferenci“ měli možnost zeptat na vše, co je o Švýcarsku a našich hostech zajímalo, a zkrátka nepřišli ani ti nejmladší, žáci primy a sekundy, kterým Daniel a Manuela poskytli aspoň krátké interview. Dojmy našich studentů z těchto dvou týdnů si můžete přečíst ZDE.

Tato akce se uskutečnila ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Ostravské univerzity a do budoucna plánujeme společně v podobných aktivitách pokračovat.

Jana Lorber

 

  • Publikováno: 11.12.2012

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba