gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení (červen 2015)

Termín konání akce: 4.6.2015

Ve čtvrtek 4. 6. proběhlo v krásném prostředí zasedacího sálu zastupitelstva kraje v budově Krajského úřadu MSK již tradiční slavnostní předávání maturitních vysvědčení. Rozloučit se se studenty, dnes již absolventy, i učiteli přišli rodiče, sourozenci, prarodiče, přátelé a další hosté. Velmi rádi jsme mezi hosty přivítali i náměstkyni hejtmana MSK Věru Palkovou.

Své role se naposled ujali třídní učitelé, kteří ke svým studentům promluvili, snažili se předat poslední nezbytné rady do života a poděkovali rodičům za spolupráci se školou. Slovo dostali i sami maturanti, kterým již začalo pomalu docházet, že se ze studentů neúprosně stali absolventy a že do školy již budou přicházet jen jako hosté. Třídní učitelé i ředitelka školy je však ujistili, že je ve škole rádi uvítají a na jejich zkušenosti z vysokoškolského světa se budou těšit.

Ředitelka školy seznámila hosty i s krátkou maturitní statistikou, která svědčí o tom, že letošní studenti byli skutečně velmi šikovní a úspěšní – z celkového počtu 87 maturantů jich obávanou zkoušku dospělosti s vyznamenáním zvládlo celých 43, tedy 49 %, z toho průměru 1,0 dosáhlo 19 studentů, tedy 22 %! Mnozí jsou již přijati na vysoké školy, jiné ještě přijímací zkoušky čekají, celkem 5 studentů odchází studovat přímo na univerzity do zahraničí.

Oživením slavnostního programu bylo krátké hudební vystoupení chlapeckého kvintetu a výmluvné fotoprezentace, které s patřičným studentským humorem ve zkratce provedly přítomné uplynulými lety studia a připomněly nezapomenutelné okamžiky třídní i školní historie.

Studenti si převzali svá maturitní vysvědčení a vykročili již definitivně bez naší podpory a pomoci do dalšího života. Přejeme jim, aby byly jejich kroky vedeny správným směrem a úspěšně je dovedly do vytouženého cíle.

  • Publikováno: 18.6.2015

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba