gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Soutěž v recitaci německé poezie (Wicht. gymnázium)

Termín konání akce: 12.4.2012

 I letos se naši žáci zúčastnili soutěže v recitaci německé poezie, kterou už tradičně vyhlašuje Wichterlovo gymnázium pro žáky základních i středních škol.

Letošní ročník se vyznačoval silným obsazením i kvalitními výkony soutěžících v obou kategoriích. V příjemné atmosféře literární učebny jsme si vyslechli básně klasické i moderní, veselé i k zamyšlení. Některé výkony oslovily porotu natolik, že je ocenila diplomem a věcnou cenou. Žáci naší školy si odnesli hned tři ocenění. Na příčce nejvyšší v 1. kategorii skončila Nikola Drozdová z primy A a 3. místo ve stejné kategorii získal Jan Mikulenka z tercie B. Ve vyšší kategorii zvítězila Barbora Dedková ze septimy A. Pochvalu si zasloužili všichni zúčastnění a zástupci pořádající školy jim proto všem rozdali drobné pozornosti.

Už teď se těšíme na další setkání s německou poezií příští rok.

Jana Lorber
 

  • Publikováno: 2.4.2012

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba