gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Studentské volby 2017

Termín konání akce: 3.10.2017 - 4.10.2017

I letos měli studenti naší školy možnost zúčastnit se Studentských voleb. Jedná se o projekt organizace Člověk v tísni, kterým chce přispět k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství budoucích prvovoličů. Tentokrát se jednalo o Studentské parlamentní volby 2017, které probíhaly na středních školách v České republice ve dnech 3. a 4. října v souvislosti s konáním reálných voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Ve volbách "nanečisto" hlasovalo celkem 281 škol, z toho 162 gymnázií, 132 středních odborných škol (SOŠ) a 36 učilišť (SOU). Studenti odevzdali celkem 40 068 platných hlasovacích lístků. Zúčastnit se mohli studenti, kteří dosáhli věkové hranice 15 let.

Z celkového počtu 367 oprávněných voličů naší školy hlasovalo 133, takže volební účast dosáhla 36 %. Volební komise, složená ze studentů Jana Neubauera, Matěje Prokopa, Petra Hoffmanna a Michala Čížka, při sčítání hlasů zjistila, že z celkového počtu odevzdaných hlasů bylo 8 neplatných. Z politických stran a hnutí získala nejvíce hlasů Česká pirátská strana, na druhém místě se umístilo ANO 2011 a na třetím TOP 09, 5% hranici by překročila ještě Strana zelených.

Odkaz na celorepublikové výsledky naleznete ZDE.

Všem voličům děkujeme za účast a doufáme, že své nabyté zkušenosti využijí i v reálných volbách.

Mgr. Kateřina Trojek

  • Publikováno: 17.10.2017

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba