gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Studentské volby do Evropského parlamentu (květen 2019)

Termín konání akce: 7.5.2019 - 9.5.2019

V úterý 7. a ve čtvrtek 9. května proběhly na naší škole Studentské volby do Evropského parlamentu. Jedná se o projekt organizace Člověk v tísni, který chce přispět k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství budoucích prvovoličů. Zúčastnit se mohli studenti, kteří dosáhli věkové hranice 15 let. Na naší škole již proběhly Studentské volby do zastupitelstev obcí, krajské volby, prezidentské volby, stejně jako volby parlamentní.

Ve volbách „nanečisto“ hlasovalo 246 středních škol a bylo odevzdáno celkem 18 758 platných hlasů. Je známo, že volby do Evropského parlamentu mají nízkou volební účast, což se potvrdilo i na naší škole, kdy se do voleb zapojilo jen 18 % oprávněných voličů. Volební komise, složená ze žáků sext a druhého ročníku – Karolíny Zajícové, Kristýny Kašparové, Daniely Uhrovičové, Dominiky Langové, Artura Aršakjana a Lucie Vlašánkové, dále zjistila, že z celkového počtu 74 odevzdaných hlasů bylo 9 neplatných. Z politických stran a hnutí získaly shodně nejvíce hlasů Česká pirátská strana spolu s koalicí STAN a TOP 09, na třetím místě se umístila ODS.

Odkaz na celorepublikové výsledky naleznete ZDE.

Všem voličům děkujeme za účast a doufáme, že své nabyté zkušenosti využijí i v reálných volbách.

Kateřina Trojek
 

  • Publikováno: 3.6.2019

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba