gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Studentské volby do zastupitelstev 2018

Termín konání akce: 24.9.2018 - 25.9.2018

I letos měli studenti naší školy možnost zúčastnit se Studentských voleb. Jedná se o projekt organizace Člověk v tísni, který chce přispět k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství budoucích prvovoličů. Tentokrát se jednalo o Studentské volby do zastupitelstev obcí, které probíhaly na středních školách v České republice ve dnech 24. a 25. září 2018 v souvislosti s konáním reálných komunálních voleb v ČR. Zúčastnit se mohli studenti, kteří dosáhli věkové hranice 15 let.

 
Z celkového počtu 362 oprávněných voličů naší školy hlasovalo do zastupitelstva města Ostravy 87 studentů, takže volební účast dosáhla 24 %. Volební komise, složená ze studentů Kláry Přečkové, Karolíny Lazarové, Kláry Huvarové, Kláry Tylčerové a Michala Čížka, při sčítání hlasů zjistila, že z celkového počtu odevzdaných hlasů byl 1 neplatný. Z politických stran a hnutí získala nejvíce hlasů Česká pirátská strana, na druhém místě se umístila ODS a o třetí místo se dělila hnutí ANO 2011 a Ostravak.
 
Odkaz na výsledky do zastupitelstva Hlavního města Prahy naleznete ZDE 
 
Všem voličům děkujeme za účast a doufáme, že své nabyté zkušenosti využijí i v reálných volbách.
                                                                                                       
Kateřina Trojek
  • Publikováno: 19.10.2018

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba