gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Týden s francouzskými učiteli na GOH

Termín konání akce: 15.10.2018 - 19.10.2018

V týdnu od 8. do 12. října 2018 se na naší škole uskutečnilo tzv. stínování neboli jobshadowing trojice francouzských učitelů v rámci projektu Erasmus+, KA1. Naši školu si nevybrali náhodou, ale protože již šest let úspěšně spolupracujeme na eTwinningových projektech, které získaly Certifikáty kvality.

Jak ale týden vypadal v reálu?

Stínování se zúčastnili dvě ženy a jeden muž, vyučující dějepisu, zeměpisu, anglického jazyka a francouzštiny. Na základě jejich aprobace jim byl sestaven rozvrh a každý z nich navštívil min. 16 hodin. První dojmy byly silné a velmi pozitivní. Od druhého dne se všichni tři začali aktivně zapojovat do výuky, komunikovali se studenty, připravili si aktivity a pro některé třídy dokonce celé hodiny. Za všechny můžeme uvést hodinu dějepisu, odučenou celou v angličtině v obou primách, která byla zaměřena na nástěnné malby v jeskyni Lascaux. V tomto školním roce jsme pilotně zavedli výuku metodou CLIL, takže angličtina v hodině dějepisu pro žáky prim nebyla nic cizího. V hodinách anglického jazyka viděli žáky od prim po maturitní ročníky, začínající učitelé i ty zkušené. Nutno podotknout, že se z každé hodiny vraceli plni dojmů.

V hodinách ZSV kolegu překvapil široký záběr oborů, které musí naši učitelé obsáhnout.

Velmi je také zajímala práce výchovného poradce a individuální přístup ke studentům.

Co se naším hostům nejvíce líbilo a co oceňovali?
- Celkovou atmosféru školy
- Vysokou jazykovou úroveň našich studentů
- Motivaci k učení

Mgr. Jolana Strýčková

  • Publikováno: 23.10.2018

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba