gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Soutěže

17.04.2019

Druhé místo v krajském kole Ekologické olympiády opět obhájeno

Ve čtvrtek 11. 4. 2019 se tři naše studentky – Kateřina Lachnitová (sexta A), Gabriela Jochcová a Adéla Popelková (kvinta A) – vydaly do Bartošovic reprezentovat naši školu v krajském kole Ekologické olympiády.
17.04.2019

Školní kolo SOČ (březen 2019)

Ve středu 20. března proběhlo na naší škole školní kolo 41. ročníku středoškolské odborné činnosti (SOČ). Přehlídky se zúčastnili studenti vyššího gymnázia, kteří prezentovali své práce z nejrůznějších oborů. Letošní ročník byl výjimečný počtem soutěžních prací, které se rozhodli prezentovat zejména studenti septimy A. Celkem soutěžilo 10 jednotlivců a 7 dvojic, z nichž každý měl možnost prezentovat svou práci pomocí multimediální techniky a následně obhájit před hodnotící porotou výsledky, ke kterým během středoškolské odborné činnosti dospěl.
17.04.2019

Ema opět boduje!

U příležitosti Mezinárodního dne Frankofonie, který se slaví 20. března, se konal již 17. ročník Soutěže Frankofonie. Cílem soutěže, která se tradičně koná v rámci Dnů Frankofonie, je podpořit zájem o historii, geografii, kulturu a umění frankofonních zemí.
17.04.2019

V okresním kole Matematické olympiády ZŠ jsme se dvakrát „trefili do černého“

„Objevuji tak, že přemýšlím, přemýšlím, přemýšlím. Devětadevadesátkrát se mýlím. Po sté trefím do černého.“ Albert Einstein
 
11.04.2019

CHOIR VAN GOH opět postupuje do celostátního kola soutěže středoškolských pěveckých sborů!

Stejně jako loni jsme se vydali do Orlové na krajské kolo Gymnasia Cantant. Během chladného rána jsme se postupně scházeli ještě se slepenými víčky na autobusové zastávce. Po příjezdu do Orlové jsme zamířili do místního domu kultury, kde se měla zmíněná soutěž konat. Samozřejmostí bylo důkladné rozezpívání a akustická zkouška v sále. Nesmí chybět ani pořádné oblečení! V motýlcích a sukních (kromě naší pánské sekce) jsme se již vydali na pódium jako první sbor.
11.04.2019

Úspěchy v krajském kole Geologické olympiády

V pondělí 8. 4. 2019 proběhlo ve Slezském zemském muzeu v Opavě krajské kolo Geologické olympiády. Naši školu reprezentovalo celkem pět soutěžících, kteří museli předvést své znalosti o neživé přírodě, včetně poznávání nerostů a hornin.
11.04.2019

Soutěž frankofonních písní očima účastníka

V pátek dvaadvacátého března letošního roku se tři nadějné mladé zpěvačky a šestičlenná skupina zapálených pěvců a milovníků francouzské hudby vydaly bojovat v pěvecké soutěži, pořádané ostravskou pobočkou organizace Alliance française. Pěvecké klání bylo již tradičně pořádáno v klubu Parník v samém srdci Moravské Ostravy. Deštivé páteční dopoledne ještě více dodávalo tomuto místu kouzelnou a jedinečnou atmosféru zapadlého pařížského klubu.
10.04.2019

CELOSTÁTNÍ KOLO TURNAJE MLADÝCH FYZIKŮ V BRATISLAVĚ

Po celý letošní rok několik týmů našeho gymnázia intenzivně pracovalo na soutěži Turnaj mladých fyziků. Turnaj mladých fyziků je prestižní mezinárodní soutěží a letos se konal již 32. ročník.
10.04.2019

Krajské kolo Olympiády ve francouzském jazyce (duben 2019)

Dne 2. dubna 2019 se uskutečnilo krajské kolo Olympiády ve francouzštině ve středisku Korunka v Mariánských Horách. Byli vysláni dva nejnadanější studenti ve svých kategorií – Michal Čížek (B2) ze septimy B, který obdržel 6. místo a Aneta Jandíková (A1) z tercie B, která se umístila na krásném 5. místě.
08.04.2019

Matematický klokan 2019

22. března 2019 se na naší škole konala každoroční matematická soutěž MATEMATICKÝ KLOKAN. V jednotlivých kategoriích žáci řešili zajímavé slovní matematické úlohy. Na vypracování měli v kategoriích pro nižší gymnázium 60 minut, pro starší žáky to bylo 75 minut. Maximálně mohli získat 120 bodů, přičemž za nesprávnou odpověď se bod odečítal.
08.04.2019

Soutěž Velká cena Zoo Ostrava 2019

Ve čtvrtek 21. 3. 2019 se vybrané týmy „mladých zoologů“ z řad nižšího gymnázia účastnily soutěže v Zoo Ostrava.
08.04.2019

Chemická olympiáda kat. C (duben 2019)

4. dubna proběhlo na SPŠCH v Ostravě krajské kolo chemické olympiády kategorie C, ve kterém naši školu reprezentoval Vladan Vítek ze sexty B. Vladan obsadil krásné 14. místo a stal se úspěšným řešitelem této prestižní chemické soutěže. 
29.03.2019

Náboj 2019

Náboj je mezinárodní matematická soutěž pro pětičlenné týmy středoškoláků, které reprezentují jednotlivé školy. Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží na jednom ze soutěžních míst vyřešit co nejvíce příkladů. V Náboji nejde o bezhlavou aplikaci již nabytých vědomostí. Úlohy vyžadují jistou dávku invence a důvtipu.
26.03.2019

Další úspěchy našich žáků v soutěži v německé konverzaci

Kdo se učil nebo učí německy, ví, že tento jazyk nepatří zrovna k nejsnazším. Proto je třeba vyzdvihnout ty, kteří mají snahu a potřebu se v něm zdokonalovat a rozvíjet. Takových žáků je na naší škole mnoho, o čemž svědčí také vysoký počet soutěžících ve školním kole konverzační soutěže.
25.03.2019

Regionální kolo Turnaje mladých fyziků - postup do celostátního kola

Během celého letošního školního roku se hned několik žáků naší školy pustilo do zkoumání, měření a bádání nad nejrůznějšími fyzikálními úkoly, které byly součástí Turnaje mladých fyziků. Tato fyzikální soutěž je celosvětově velice populární, avšak také velice náročná. Letos šlo o 32. ročník a naše škola se již po několikáté rozhodla do této soutěže zapojit.
20.03.2019

Naši studenti bodují v celostátní překladatelské soutěži

Dne 12. 3. 2019 se na půdě Ostravské univerzity konal tradiční Den s překladem, který studentům vysokých a středních škol nabídnul setkání s profesionálními překladateli z různých jazyků a možnost účasti na překladatelských dílnách, které byly zaměřené na zaslané soutěžní překlady.
20.03.2019

Úspěšné zakončení futsalové sezony

Dne 27. 2. 2019 byl pro futsalisty Gymnázia Olgy Havlové významný den, náš tým se totiž s velkým překvapením všech dostal do 4. kola futsalové ligy. Vysněný turnaj se konal v Olomouci.
19.03.2019

Konverzační soutěž ve španělštině (březen 2019)

Také v letošním roce měli studenti španělského jazyka možnost otestovat své komunikační dovednosti a zúčastnit se školního kola konverzační soutěže ve španělském jazyce. Soutěž proběhla ve středu 20. 2. 2019 a soutěžilo se celkem ve dvou kategoriích.
19.03.2019

MS GYOHAVL v lyžování a snowboardingu

První březnové pondělí letošního roku jsem se již podruhé v historii naší školy vydali na (dnes už snad tradiční) „Mistrovství GYOHAVL v lyžování a snowboardingu“. Jelikož již skoro celý únor oplýval jarními, místy až vysokými teplotami, šlo pro většinu účastníků o jednu z posledních konfrontací s posledními zbytky sněhu.
03.03.2019

Školní kolo chemické olympiády kategorie D

 V únoru proběhlo školní kolo chemické olympiády kategorie D, v němž ukázala pětice žáků kvarty B své znalosti a dovednosti především v oblasti plynných látek. Nejlépe si vedl Ondřej Lakota, který se ziskem 127,25 bodů postoupil do okresního kola.

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba