gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Sběr vysloužilých spotřebičů

Naše škola se zapojila do ekologického projektu pro základní a střední školy v ČR pořádaného kolektivním systém ELEKTROWIN.

Pokud máte doma elektrospotřebič který už dosloužil, můžete jej vyhodit do sběrného koše umístěného ve vestibulu školy vedle kopírky.

Do sběrného koše nepatří:
- žárovky a zářivky, elektrozařízení, která obsahují obrazovku (televize, monitory); samostatné baterie, akumulátory, cartridge
Z důvodu nedostatku skladovacích prostor nebudeme sbírat velké spotřebiče (lednice...).

Co všechno lze odevzdávat ke zpětnému odběru?
Vše, co lze zapojit do elektrické zásuvky nebo funguje na baterie ...

Malé spotřebiče
... vysavače – podlahové vysavače včetně akumulátorových, ruční akumulátorové vysavače, čistící stroje na koberce – mokré vysávání, tepovače, parní čističe, zařízení pro vysokotlaké čištění, žehličky, šicí, pletací, vyšívací a tkací stroje, fritovací hrnce, elektrické pečicí pánve, barbecue nebo raclette grily, toastovače, sendvičovače, opékače topinek, elektrické nože, mlýnky na maso, mlýnky na kávu, espresa, varné konvice, elektrické otvírače konzerv, kávomlýnky, hodiny, budíky, fény, kulmy, elektrické zubní kartáčky, holicí a masážní strojky, epilátory, vysoušecí helmy, zastřihávače vlasů a vousů, žehličky na vlasy, váhy – osobní či kuchyňské, alelktrické ventilátory malé, elektrické kráječe, ohřívače nápojů a pokrmů, kuchyňské roboty, mixéry, elektrické ruční mixéry, multikráječe, šlehače, citrusovače, odšťavňovače, parní hrnce, malé domácí pekárny, popkornovače, svářečky fólií, osvěžovače vzduchu, odpuzovače hmyzu atd.

Elektrická nářadí a nástroje
... vrtačky – ruční či příklepové, aku vrtačky, pily, řezačky, frézky, brusky, stroje na hoblování, hlazení, leštění, ohýbání, spojování nebo drcení, vrtací, sekací, bourací kladiva, nástroje pro nýtování, přibíjení, šroubování a odstraňování nýtů, hřebíků, aku a elektrické šroubováky, elektrické sponkovačky, pájky, svářečky aj.
 

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba