Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Adopce na dálku

Adopce na dálku

Co je to adopce na dálku? Jde o projekt humanitárního sdružení Humanisti, které umožňuje finanční podporu afrických dětí a hlavně pak jejich vzdělávání.

Studenti a učitelé naší školy se už několik let účastní takovéhoto projektu "Adopce na dálku" a od března 2004 jsme se stali hromadnými adoptivními rodiči dvou afrických dětí.

Jde o dívku z Beninu a chlapce z Guinei. Každoročně vybíráme peníze, které umožňují navštěvovat školu a získat vzdělání , v životě tak potřebné, zvláště pak v chudých afrických poměrech.

Od obou dětí nám přicházejí každoročně výsledky jejich studia a jejich osobní pozdravy. Tento projekt ADOPCE NA DÁLKU je přínosný nejen pro ně v Africe, ale i pro naše studenty, kteří se tak dozvědí jaké podmínky tam mají a snad berou méně samozřejmě možnost dosáhnout vzdělání u nás. V tomto projektu spolupracujeme se společností Humanisti.

V letošním školním roce naše škola vybrala na adoptované děti Mamadou (21) a Lydii (7) částku 16 225 Kč. Výše částek vybraných v různých třídách se výrazně liší, přesto výsledná částka sbírky převýšila požadovanou sumu nutnou na zajištění studia našich adoptovaných dětí. Sbírku jsem podpořila formou krátkých informativních videí na stránkách školy a Facebooku, aby i rodiče měli bližší informace o účelu svých příspěvků.

V letošním roce dochází ke změně, chlapec Mamadou již přestal studovat, takže částka na jeho studium v dalším roce byla prozatím ušetřena. Po konzultaci a vyjádření studentské rady se škola rozhodla adoptovat nové dítě, které vyberou zástupci studentské rady v září.

Peníze, které zbydou po zaplacení školného pro Lydii a naše nové dítko v Africe, budou věnovány oddělení Dětské hematologie a hematoonkologie Fakultní nemocnice v Ostravě. Rádi bychom obnovili tradici, kdy tam peníze fyzicky přineseme a osobně předáme.

Barbora Michálková