Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Adaptační kurz 2023

Adaptační kurz 2023Datum konání:
4.9.2023
Datum ukončení:
8.9.2023

Je již tradicí, že na začátku školního roku pro nově příchozí proběhne třídenní adaptační kurz v Beskydech. Jeho cílem je položit základ budoucího kolektivu, dozvědět se něco o sobě navzájem, navázat nová přátelství a kamarádství a pro mnohé primány i zvládnout poprvé něco zcela samostatně.

Jak se letošní kurz podařil, popsali v krátkých článcích zástupci jednotlivých tříd.

 

1.C (čtyřleté studium)

Adaptační kurzy jsou již známou záležitostí a letos jsme se na jeden vydali i my, noví studenti čtyřletého gymnázia. Není lepší způsob, jak se poznat. Hlavně v jiných situacích než ve škole.

Náš třídenní pobyt jsme započali hned první školní den a na kurz s námi odjel náš třídní, pan profesor Milan Birke, paní profesorka Kantorová, jako vedoucí kurzu paní profesorka Kučerová a ještě se k nám připojila bývala studentka tohoto gymnázia.

První den byl hodně o jménech, hráli jsme spoustu her a dělali aktivity na zapamatování. Taky jsme toho stihli spoustu probrat a dozvědět se jeden o druhém.
Na druhý den byla naplánovaná kreativní práce v podobě malby na plátno, které teď již visí v naší třídě. Mapuje naši cestu k maturitě a zároveň nám neustále připomíná adapťák a všechny zážitky z něj. Nejdůležitější a nejlepší zážitky jsou stejně ty mimo program.

Náš výšlap na Pustevny to ve středu krásně završil a odpoledne už jsme to všechno vyprávěli doma.

Bylo to krátké, intenzivní a stálo to za to.

Autor: Anna Šostá

 

1.A (osmileté studium)

Autobusem jsme přijeli do hotelu v Trojanovicích, kde jsme ubytovali. První den jsme hráli seznamovací hry. Druhý den jsme malovali plátno, zvolili jsme si motiv květiny a včelek. Po obědě nás čekal výlet na Radhošť, který jsme si užili, byl tam skvělý výhled. Třetí den jsme hráli skvělou hru, kdy jsme se měli vzájemně přemístit na druhou stranu přes oka z lan. Na závěr jsme hádali našeho strážného anděla, povídali jsme si o adaptačním kurzu. Zjistili jsme, že z nás bude dobrý kolektiv. Bylo to super.

Kolektiv 1.A

 

1.B (osmileté studium)

Když jsem ten den přišla do školy, byla jsem rozrušená a bála se, že se mi na adaptačním kurzu nebude líbit. Poté, co jsme přijeli do Trojanovic, šli jsme do parku a hráli seznamovací hry.

První den jsem si užila, pokoje byly pěkné a dobře tam vařili.

Druhý den jsme šli na Radhošť a pak malovali plátno - to se mi líbilo nejvíce. Nikdy nezapomenu na hry, co jsme hráli. Moc jsem si to užila. Chci se tam vrátit.

Autor: Adélka

 

Jak jsme jeli, tak jsem se těšila, až všechny poznám a zajímalo mne, jaký budeme mít kolektiv. Ubytování bylo celkem fajn a líbilo se mi, že jsme měli hned naproti Hrušku. Aktivity byly super, bavily mne všechny hry.

Popravdě jsem se bála, jak jsme se protahovali tou sítí, ale nakonec to bylo nejlepší.

Už jsem se těšila domů, ale klidně bych tam zůstala.

Autor: Niki