Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Beseda o energetice

Beseda o energeticeDatum konání:
21.9.2023

Ve čtvrtek 21. 9. 2023 se na naší škole uskutečnila beseda s názvem Energie - budoucnost lidstva, kterou dlouhodobě pořádá skupina ČEZ a přednášejí na ní odborníci z praxe a pedagogové vysokých škol. Beseda byla určena studentům 3. ročníku vyššího gymnázia a týkala se energie a energetiky obecně.

Studentům bylo toto téma představeno interaktivní formou, důraz byl kladen především na jeho globální pojetí a uvědomění si problémů s ním úzce spojených. Studenti se například dozvěděli, jaké následky by měl blackout, které energetické zdroje jsou v České republice uplatnitelné v současnosti a také do budoucna, na jakém principu fungují některé typy elektráren a co se děje s radioaktivním odpadem z jaderných elektráren. Beseda byla obohacena o ukázky měření pomocí dozimetru, prokázání radioaktivity některých materiálů a možnostech stínění radioaktivního vyzařování.

Tato diskuze studentům umožnila zamyslet se nad energetickou spotřebou nejen v rámci domácností, ale i v celosvětovém měřítku, a také nad způsobem, jak se svět energetiky bude vyvíjet dále.