Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Beseda s psychologem Benediktem Říčným

Beseda s psychologem Benediktem ŘíčnýmDatum konání:
1.3.2021

V pondělí 1. 3. 2021 měli studenti 5.A, 5.B a 1.C možnost diskutovat o psychologii a práci psychologa s panem Bc. Benediktem Říčným MSc., MSc. Pan psycholog pracoval se závislými klienty v Dublinu a momentálně tam vede skupinové terapie, terapie s jednotlivci a dělá krizovou intervenci ve společnosti Airbnb.

Vyprávěl studentům, jak se ke své profesi dostal, o svém studiu v Olomouci a také o jeho momentální práci a případech, které ho nějak ovlivnily. Po úvodním představení měli studenti možnost zeptat se na cokoliv, co je zajímalo. Pan psycholog byl velmi otevřený a snažil se odpovědět na všechny otázky, které mu studenti pokládali.

„Beseda s psychologem byla opravdu poučná. Já osobně bych se psychologii chtěla věnovat i dále, takže celkově mě tento nápad zaujal. Mohli jsme se ptát na věci, které nás zajímají. Pan psycholog nám vždy otevřeně odpověděl a občas i nevědomě poradil. Vícekrát zmiňoval, že tvrzení ‚když člověk navštěvuje psychologa, je na tom opravdu špatně‘, by se mělo vyvrátit a lidé by se mu neměli smát. S tímto výkladem naprosto souhlasím, a i já sama bych návštěvy psychologů normalizovala. Za tuto zkušenost jsem velice ráda a už se těším na další takové.“ Kateřina H. 5.B

Mgr. Pavla Střílková