Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > „Co jsme všechno (komu) udělali 2023“, 2. pololetí

„Co jsme všechno (komu) udělali 2023“, 2. pololetíV lednu proběhlo vyhlášení překladatelské soutěže vyhlášené Ostravskou univerzitou.  Naše studentka, Klára Musálková ze septimy B, vyhrála 2.místo v kategorii francouzský jazyk literární text.

V březnu se uskutečnilo krajské kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Naše studentky  Karolína Kociánová a  Lenka Kusinová nás skvěle reprezentovaly a v konečném výsledku Karolína obsadila 8. místo a Lenka krásné 6. místo.

Již v únoru byla vyhlášena Francouzským institutem fotografická soutěž FOCUS ke Dni Frankofonie, který se každoročně slaví 20. března. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Studenti do 15 let měli nalézt citát o přátelství, který následně měli doplnit o vlastní fotografii. Studenti od 15 let se měli zamyslet nad pojmem tolerance. K fotografii měli přidat své pojetí pojmu tolerance. Za naši školu jsme poslali 10 prací, ale bohužel ve velké konkurenci jsme neobstáli. I přesto bych chtěla našim studentům poděkovat za reprezentaci a krásné práce.

Pod pojmem tolerance jsem si představila soužití dvou, nebo více věcí, které si nejsou podobné, neladí k sobě nebo nemají stejný význam, ale i přes to se navzájem respektují a doplňují. Hned jsem si toto téma představila v architektuře města, kde vidíme, jak se dohromady prolínají různé styly architektury a umění, a jak se architektura postupem času vyvíjí. Proto jsem vyfotila tři stavby, které si nejsou ničím podobné, ale přesto tvoří celek, i když se zrodily v jiné době, z různého materiálu, a za zcela odlišným účelem. 

                                                                                                    Vývojové soužití, Šarlota Končeková, septima B

 

V červnu jsme napekli dobroty pro klienty komunitního centra Armády spásy v Ostravě - Porubě.

V rámci exkurzních dnů, které tradičně ukončují školní rok, zhlédneme francouzský film Blízko.

Pavla Sláčalová