Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Další zastávka – Vesmír!

Další zastávka – Vesmír!Datum konání:
2.12.2022

 Minulý pátek 2. prosince 2022 jsem se účastnil studentské konference v rámci velké akce pražského planetária Czech Space Week 2022. Jelikož celá akce probíhala v Praze, bylo třeba vstávat ve 3:30 ráno, aby se stihnul vlak. Ale náročné cesty jsem rozhodně nelitoval.

Konference probíhala na půdě pražského planetária a celou dobu ji vedli odborníci z různých oborů, hlavním cílem bylo ukázat nám studentům možnosti, jak se během studia SŠ zapojit do různých akcí týkajících se vesmíru. Přednášky byly rozděleny do tří částí a během přestávek mezi nimi jsme měli možnost se seznámit individuálně s dalšími účastníky nebo pořadateli. Networking v tomto oboru je nesmírně důležitý. Samozřejmě nechybělo ani hojné občerstvení :D

Já osobně jsem se o této události dozvěděl přes pozvánku od jednoho z pořadatelů Oty Michálka, bývalého studenta našeho gymnázia, který studuje Space Engineering v zahraničí a se kterým jsem poslední dva měsíce pracoval na další významné soutěži Astro-Pi pořádanou organizací ESA, kde se nám podařilo z několika tisíc účastníků postoupit do dalšího kola. Celou konferenci jsem si velmi užil a těším se i na další podobné akce, které určitě přijdou.