Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Den boje za svobodu a demokracii jsme si připomněli v Nové radnici

Den boje za svobodu a demokracii jsme si připomněli v Nové radniciDatum konání:
18.11.2021

Naše gymnázium spolu s Okrašlovacím spolkem za krásnou Ostravu, Antikvariátem a galerií Fiducia a politickými vězni České republiky pod záštitou statutárního města Ostravy letos opět organizovalo SLAVNOSTNÍ SETKÁNÍ U PAMĚTNÍ DESKY OBĚTEM ZLA K UCTĚNÍ PAMÁTKY DNE BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII. Loni se z důvodu covidové pandemie setkání uskutečnilo jen v úzkém omezeném počtu organizátorů a zástupců města, ale letos se vše vrátilo do starých kolejí a účastníci slavnostního shromáždění zaplnili ve čtvrtek 18. listopadu 2021 v 15.30 hodin foyer Nové radnice jako tomu bývalo zvykem ve starých dobrých předcovidových časech.

Odpoledním programem provázel již tradičně zástupce politických vězňů Leo Žídek, přítomné pozdravili ve svých projevech ostravský primátor Tomáš Macura i moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák. Program doprovázelo tradičně vystoupení pěveckého sboru Chorus Ostrava.

Během setkání položil k pamětní desce květinu za naši školu Jiří Sovadina. Akce se zúčastnili zástupci ostravsko-opavského biskupství, armády, Junáka, občanských spolků, politických vězňů, politických stran a ostravských škol.