Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Exkurze do Muzea Hlučínska

Exkurze do Muzea HlučínskaDatum konání:
25.12.2022

V pátek 25.11. 2022 jsme se my, studenti sexty B, v doprovodu paní profesorky Kantorové vydali v rámci dějepisu do Muzea Hlučínska.

V první části programu jsme se seznámili s principy stavby měst ve středověku, ukázali jsme si je na mapách a nakonec jsme si z modelu postavili vlastní středověké město, jak by mělo vypadat se vším všudy. Při prezentaci těchto měst jsme se díky nápaditosti některých spolužáků s chutí zasmáli, použili jsme totiž nabyté vědomosti nejen z předchozí teoretické části, ale také z dřívějších hodin literatury, když jsme se nechali inspirovat básní Toman a Lesní panna. Navštívili jsme i expozici muzea a nádvoří zámku, abychom mohli na mapě porovnat současný a středověký Hlučín. V expozici nás velmi zaujaly výpovědi pamětníků, které sice nebyly součástí našeho programu, i tak jsme se ale stihli pozastavit a některé z těchto silných příběhů si poslechnout.

V druhé části workshopu jsme si prošli Hlučín, abychom mohli informace o uspořádání a struktuře středověkých měst aplikovat na skutečném městě, viděli jsme také pozůstatky městského opevnění a bašt. Na konci prohlídky jsme nahlédli i do archeologického vrtu.

Adriana Škvrnová