Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > JA EXPO 2023

JA EXPO 2023Datum konání:
30.3.2023

Ve čtvrtek 30. března proběhl v Galerii Harfa v Praze 28. ročník soutěže JA Studentská firma v rámci veletrhu studentských firem JA EXPO 2023. Na tuto akci se letos vypravila také naše studentská firma Plantimal, která propojuje 3D tisk s přírodou. Na 3D tiskárnách tiskne z recyklovatelného filamentu klíčenky ve tvaru různých zvířat a stromů, přičemž 50 % z ceny putuje na organizace Zoo Ostrava a Sázíme Česko.

Do Prahy se sjelo téměř 50 vystavovatelů, kteří nabízeli v pronajatých stáncích své výrobky běžným zákazníkům, ale také 70 odborným porotcům, kteří firmy hodnotili v 5 povinných a v 5 volitelných soutěžních kategoriích. Mezi nabídkou studentských firem se objevila např. přírodní kosmetika, zdravé sladkosti, obrazy mladých umělců, lapače snů, deskové hry, batikované oblečení, dárky ze dřeva či sociální a edukativní aplikace. Každý tým se rovněž musel prezentovat na pódiu a zodpovídat dotazy poroty. Celý den akcí provázel Martin Čermák, moderátor televizních novin.

Přestože naše studentská firma v žádné kategorii nezvítězila, tak si všichni její zúčastnění členové odnesli do života cenné zkušenosti.