Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Jubilejní ročník kafkovského dobrodružství je za námi

Jubilejní ročník kafkovského dobrodružství je za námiDatum konání:
8.3.2024

Páteční dopoledne 8. března 2024 bylo zasvěceno desátému, a tedy jubilejnímu ročníku naší dobrodružné gymnazijní soutěže "Dolování z Kafky aneb PROCEStujte Ostravu."

  Koncept týmové hry, založené na kombinaci vědomostního kvízu a orientačního běhu městem, se zrodil v roce 2014 u příležitosti stého výročí napsání slavného románu "Proces" pražského německého spisovatele Franze Kafky.  Jeho tvůrcům šlo nejen o zpřístupnění a popularizaci náročného Kafkova díla mladým lidem, ale také o upozornění na univerzálnost a nadčasovost autorových próz, které bývají až příliš často vztahovány výhradně k prostředí Prahy počátku 20. století.

  Letošní ročník soutěže můžeme považovat za jubilejní hned ze dvou důvodů. Nejen že se jedná o desáté, "kulaté" výročí založení naší hry, ale v roce 2024 uběhne rovněž přesně sto let od úmrtí Franze Kafky.

  A nutno říct, že všechny soutěžní týmy se letos vrhly do sportovně-intelektuálního zápolení s obzvláštní vervou. Projevilo se to nejen v zodpovědném přístupu k plnění různorodých úkolů, ale také v neuvěřitelné rychlosti, s jakou dokázaly "prolétnout" celou vytyčenou trasou. Bez nadsázky lze říct, že se jednalo o nejrychlejší kafkovské řešitele uplynulých deseti let, tedy o skutečné kafkovské rekordmany.

Děkujeme všem zúčastněným za krásný předprázdninový zážitek. Soutěžícím, pro které to všechno děláme, ale také mnoha pomocníkům z řad letošní kvinty B, kteří odvedli skvělou práci na jednotlivých stanovištích a pomohli nám zajistit ladný, bezproblémový chod soutěže. Těšíme se už nyní na příští ročník - možná ne jubilejní, ale třeba ještě o kapku dobrodružnější...

 

za kafkovské ústředí Lukáš Bárta