Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Krajské a ústřední kolo 21. ročníku Astronomické olympiády

Krajské a ústřední kolo 21. ročníku Astronomické olympiádyDatum konání:
15.4.2024

Na podzim odstartoval 21. ročník Astronomické olympiády. Školního kola se z naší školy zúčastnilo 23 žáků různých věkových kategorií. Devět žáků postoupilo do krajského kola soutěže, z nichž dva se stali úspěšným řešitelem ve své kategorii a jeden se umístil na 1. místě, což mu zajistilo postup do ústředního kola, které se konalo ve spolupráci s Fyzikálním ústavem Slezské univerzity v Opavě. Úspěšnými studenty se stali tito:

kategorie AB:

Jonáš Vaněk (7.A) – 1. místo v Moravskoslezském kraji a účastník finálního kola AO

kategorie CD:

Lucie Endlová (5.B) – 4. místo - úspěšný řešitel

kategorie EF:

Štěpán Martiník (4.A) – 9. místo - úspěšný řešitel

Lucie Masopustová (3.A) – 14. místo (z 67 řešitelů)

 

Astronomická olympiáda je předmětovou soutěží z oboru astronomie a příbuzných oborů, která je určena pro žáky základních a středních škol. Žáci naší školy se soutěže pravidelně účastní a jsme rádi, že i letos dosáhli pěkných výsledků.

 

Děkujeme všem zúčastněným studentům za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k výsledkům.