Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Krajské kolo 20. ročníku Astronomické olympiády

Krajské kolo 20. ročníku Astronomické olympiádyDatum konání:
13.4.2023

Tradičně na podzim odstartovalo školní kolo Astronomické olympiády (20. ročník), kterého se z naší školy zúčastnilo 16 žáků různých věkových kategorií. Deset žáků postoupilo do krajského kola soutěže a tři z nich ho také absolvovali s velmi dobrými výsledky. Byli to tito studenti:

kategorie CD:

Jonáš Vaněk (6.A) – 10. místo - úspěšný řešitel

kategorie EF:

Lucie Endlová (4.B) – 1. místo - úspěšný řešitel, postupuje do finále

kategorie GH:

Lucie Masopustová (2.A) – 19. místo

 

Astronomická olympiáda je předmětovou soutěží z oboru astronomie a příbuzných oborů, která je určena pro žáky základních a středních škol. Žáci naší školy se soutěže pravidelně účastní a jsme rádi, že i letos dosáhli pěkných výsledků. Lucie Endlová se probojovala až do finále, které proběhne v květnu.

 

Děkujeme všem zúčastněným studentům za vzornou reprezentaci školy a postupující přejeme hodně štěstí při řešení finálového kola.