Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Krajské kolo SOČ

Krajské kolo SOČDatum konání:
9.5.2022

V pondělí 9. května 2022 proběhlo na VŠB-TUO krajské kolo SOČ. Naše škola měla zastoupení v pěti oborech – biologii; zdravotnictví; zemědělství, potravinářství, lesním a vodním hospodářství; tvorbě učebních pomůcek, didaktické technologii; a v oboru pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času. Naši studenti se této soutěže pravidelně účastní a dosahují výborných umístění. V letošním ročníku se podařilo uspět studentce Heleně Michálkové, která postoupila z 1. místa do celostátního kola konaného 10.-12. června v Kutné Hoře.

Výsledky krajského kola:
V soutěžním oboru biologie se na 2. místě umístila Aneta Sikorová ze septimy A se svou prací Efekt fototerapie na hladinu bilirubinu u novorozenců s novorozeneckou žloutenkou.

Helena Michálková ze septimy A obsadila 1. místo v oboru zdravotnictví s prací Vliv svalových dysbalancí u adolescentů vzhledem k riziku rozvoji skoliózy.

V oboru zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství vybojovala 3. místo Ivana Pokorná ze septimy A s prací Fermentace a kultivace bakterií a kvasinek v nápoji kombucha a 4. místo obsadila Hana Kajzarová ze 3.C s prací Mléko a intolerance s ním související.

Karolína Žáková ze septimy A za práci Problematika udržitelné módy v oboru tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie získala 7. místo.

V oboru pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času se na 3. místě umístila Kristýna Trličíková ze septimy A s prací Poruchy příjmu potravy.

Všem soutěžícím děkuji za vzornou reprezentaci školy a Heleně přeji mnoho úspěchů v dalším kole.