Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Lucie Endlová z kvinty B jednou ze čtyř nejlepších studentů celostátní soutěže MICRORISC

Lucie Endlová z kvinty B jednou ze čtyř nejlepších studentů celostátní soutěže MICRORISCDatum konání:
19.6.2024

Inovativní česká firma MICRORISC odhalila finalisty celostátní soutěže

„I malá firma dokáže měnit svět, je-li výjimečná,“ uvádí jednatel společnosti MICRORISC Ing. Vladimír Šulc, Ph.D. A to je také posláním soutěže Nejlepší student. Soutěž hodnotí výjimečnost středoškolských studentů, jejich schopnosti, mimoškolní aktivity a také přístup ke světu kolem nás. Z téměř stovky nominovaných studentů odborná porota pozvala čtyři nejlepší na finálové klání do Jičína. To se uskutečnilo dnes 19. 6. 2024 v areále Výzkumného a technologického centra MICRORISC v Jičíně pod milou moderátorskou taktovkou Zdeňky Žádníkové-Volencové.

Nejlepšími studenty roku 2024 jsou:

Réka Šuba z Gymnázia Cheb, nadějná budoucí lékařka, která porotu zaujala také svou lidskostí,

Lucie Endlová z Gymnázia Olgy Havlové, Ostrava-Poruba, která je mmj. zapojena do vesmírných projektů, např. na Mezinárodní vesmírné stanici ISS,

Metoděj Svoboda z Gymnázia Zikmunda Wintra, Rakovník, skvělý prezentátor a matematik,

a Tadeáš Fryčák, který v soutěži získal pro Gymnázium Jana Opletala v Litovli titul Nejlepší škola 2024.

Výčet Tadeášových praktických projektů, publikací a vědeckých stáží je obdivuhodný. Již v kvintě zvládl absolvovat bakalářské a magisterské předměty vyučované na Univerzitě Palackého v Olomouci. „Cením si na něm jeho všestranného zaměření a schopnosti propojovat na první pohled nesouvisející obory, jako například informatiku s biologií či fyzikou,“ uvedl pan ředitel Mgr. Radim Lindner.

Nejlepší studenti získali finanční odměnu 5.000 Kč, Nejlepší škola 10.000 Kč a technici také vývojovou sadu bezdrátové technologie IQRF. Všichni vítězové excelují na svém poli působnosti a jejich portfolio je více než poutavé. „Věříme, že je u nás mnoho výjimečných a nadaných studentů, kteří potřebují vědět, že jejich talent vnímáme a že má smysl ho dále zdokonalovat. Protože naše ekonomika stojí na vzdělaných a sebevědomých lidech s praktickými dovednostmi, poděkování patří i školám, které tyto studenty rozvíjí,“ doplňuje Vladimír Šulc.

Více o projektu naleznete na www.nejlepsistudent.cz.

Události v regionu 19. 6. 2024