Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Lyžařský kurz - Kitzbuehl 2023

Lyžařský kurz - Kitzbuehl 2023Datum konání:
29.1.2023
Datum ukončení:
4.2.2023

Letošní kurz v Rakousku se velice povedl :-) Nejlépe o tom svědčí článek jednoho z přímých účastníků:

Dne 29. 1. 2023 jsme my (1.C), 5.A a 5.B vyrazili na týdenní lyžařský kurz v rakouských Alpách. Všichni jsme byli plni očekávání, ačkoliv někteří z nás už na lyžařském kurzu byli, a to v sekundě. Naše výprava začala poslední neděli v lednu, kdy jsme se všichni v 7:30 ráno sešli u autobusu, abychom mohli okolo osmé vyrazit na cestu. Cestu jsme trávili každý po svém, ať už spánkem, povídáním si se spolusedícím nebo třeba posloucháním hudby. Kolem šesté večer jsme dorazili na místo našeho pobytu – malý hotel umístěný v městečku Stuhlfelden.

Ráno jsme se po vydatné snídani vydali prozkoumávat terény sjezdovek jednoho ze dvou areálů, které jsme za celý týden navštívili. Po lyžování nás na hotelu očekávala zasloužená večeře a po ní jsme se mohli těšit na večerní program, který pro nás nachystal bývalý absolvent naší školy David Češka. Programy byly velmi různorodé a do jednoho se Davidovi podařila zakomponovat aktivita, jejíž výsledek by mu měl být ku pomoci při psaní bakalářské práce. Druhý den jsme vyrazili do druhého střediska v Kitzbühelu, kde se nám podařilo navštívit místo Hahnenkamm, ze kterého se každoročně startuje sjezd mužů na lyžích.

Každý další den probíhal obdobně, akorát počasí jsme poručit nedokázali, a tak naši lokalitu o čtvrtečním ránu zastihlo mohutné sněžení a vítr. Ačkoli jsme se snažili počasí vzdorovat, nakonec bylo naše lyžování po pouhých dvou jízdách přerušeno kompletním uzavřením lanovek, a tak nám nezbývalo nic jiného, než se pořádně zkoulovat a vyrazit zpět na hotel si alespoň pořádně oddechnout.

Poslední den byl hektičtější. Museli jsme si všechno zabalit, uklidit, naložit do autobusu a honem vyrazit na poslední lyžování, než nastal čas odjet nazpět domů do Česka. 

Než tohle naše povídání ukončíme, rádi bychom ještě poděkovali všem našim profesorům, kteří s námi tento kurz absolvovali, jmenovitě panu Tomáši Trojkovi, panu Radimovi Kofránkovi, panu Ondřeji Kartousovi, paní Romaně Moravcové a paní Lucii Šíblové. Dále děkujeme panu kuchaři, panu řidiči a paní průvodkyni, že náš pobyt dělali příjemnějším a samozřejmě nesmíme zapomenout na Davida Češku, který nás po celých pět dní bavil a hlídal ve večerních hodinách. 

Závěrem by se jen hodilo říct, že tento kurz byl pro všechny z nás úžasnou zkušeností a jsme rádi, že nám ji škola umožnila.

Jan Uher (1.C)