Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Medaile z Mistrovství ČR žáků ve zpracování textů 2022

Medaile z Mistrovství ČR žáků ve zpracování textů 2022Datum konání:
20.4.2022
Datum ukončení:
21.4.2022

Po úspěšném absolvování Mezinárodní internetové soutěže Intersteno jsem se odvážila přihlásit 5 žáků tercie A na krajské kolo Mistrovství ČR žáků ve zpracování textů.  Uskutečnilo se  online formou v úterý 29. března 2022. Přestože terciáni trénují sami v domácím prostředí, jejich výsledky desetiminutového opisu v českém a anglickém jazyce byly překvapivé. 

foto_tab_2022.png

 

Na základě výsledků krajského kola byli dva žáci s nejrychlejšími prsty pozváni na celostátní finále. Uskutečnilo se prezenčně na pražské Obchodní akademii Hovorčovická v termínu 20.–21. dubna 2022.
Připraveny byly oproti krajskému kolu čtyři soutěžní disciplíny. Všechny proběhly v textovém procesoru Word. Umístění našich soutěžících bylo následující.

  Tomáš Tulach Maxmilián Škvrna
opis textu z papírové předlohy v českém jazyce (10 minut, penalizace 50) 2. místo 4. místo
audiotranscription 4. místo 3. místo
záznam mluveného slova   1. místo

 

Na korekturu textu jsme si netroufli.
Podrobnější informace si můžete přečíst ZDE

Děkuji oběma žákům za reprezentaci školy a gratuluji.

 

Zuzana Hrušková

 

Své pocity popsal Maxmilián takto:

V březnu jsme se s Tomášem Tulachem zúčastnili krajského kola Mistrovství ČR žáků ve zpracování textů 2022 bez větších očekávání. Asi po 15 dnech jsme se dozvěděli, že oba dva se skvělým umístěním postupujeme do celostátního finále. Byl jsem nadšen, nejen z těch výsledků, ale také z důvodu, že se poprvé ve svém životě podívám do Prahy, a paní profesorka Hrušková se nabídla, že mě tam ráda provede.

21. dubna jsme v 7 hodin ráno přijeli na nádraží ve Svinově nervózní a plní očekávání. Po příjezdu jsme se ani nenadáli a jeli jsme do pořádající školy na soutěž. Už při cestě tramvají jsem poznal, jak nádherným městem Praha skutečně je. Z tramvaje jsme vystoupili a šli najít školu. Za hodinu nás čeká první soutěž. Chvíli jsme se snažili ve škole zorientovat, vyšli čtyři patra a pak se setkali se zbytkem soutěžících. Čekání na samotnou soutěž uběhlo rychle jako voda, zasoutěžili jsme si a hned se vydali na exkurzi do Muzea fantastických iluzí. Návštěva byla skvělá, nadchla nás a velmi jsme se pobavili. Pak jsme absolvovali slibovanou prohlídku Starého Města, na kterou jsem se tak moc těšil.
Po osmé hodině večerní jsme přijeli na hotel a šli spát. Další den bude únavný a těžký, potřebovali jsme odpočinek.

Hned po snídani jsme vyrazili. V devět hodin ráno jsme zase soutěžili. Tentokrát měla soutěž dvě části. Ohledně svých výsledků jsme se cítili dobře. Už jen 3 hodiny a dozvíme se výsledky. Po obědě se všichni soutěžící s pedagogy shromáždili v jedné učebně. Já jsem byl jednou první, jednou třetí a v hlavní disciplíně čtvrtý. Tomáš dopadl podobně jako já. Byl jednou čtvrtý a v hlavní disciplíně druhý. Zbytek dne jsme ve veselé náladě strávili procházkou po Hradčanech a Malé Straně.

Po návratu domů jsem byl unavený, zažil jsem dva náročné dny. Nemohl jsem ale být spokojenější.

Maxmilián Škvrna