Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Naši úspěšní recitátoři

Naši úspěšní recitátořiDatum konání:
13.5.2022

V pátek 13. 5. se na Wichterlově gymnáziu konal již 15. ročník recitační soutěže v německém jazyce, kam jsme se vydali s našimi čtyřmi nejlepšími recitátory. Hned třem z nich se podařilo umístit se na předních místech. V kategorii vyšších gymnázií zcela jednoznačně zvítězila Linda Tomanovičová, která básní Wenn Liebe einfach wäre od Markuse Siemense naprosto oslnila celou porotu svou nádhernou výslovností i přirozeným, takřka profesionálním přednesem. Tato studentka nepřestává překvapovat a odhalovat své skryté talenty.  Výborný výkon předvedl také Ondřej Brož, který se umístil hned na druhém místě. V kategorii nižších gymnázií obsadila  krásné druhé místo již zkušená recitátorka Anna Kirschnerová. Maxmilián Škvrna si sice za své čtvrté místo neodnesl diplom ale čestné uznání, nicméně i jeho výkon byl velmi zdařilý.

Strávili jsme příjemné dopoledne, kdy kromě samotné recitační soutěže byl pro studenty připraven doprovodný program o životě a díle německého prozaika a básníka Hermanna Hesseho, v rámci něhož si účastníci mohli zahrát zajímavé hry.

Velký dík patří nejen našim studentům, kteří tak vzorně reprezentovali naši školu, ale také  Mgr. Haně Grögerové a Mgr. Gabriele Hudecové z Wichterlova gymnázia, které tuto soutěž pro základní a střední školy zorganizovaly.