Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Okresní kolo SOČ

Okresní kolo SOČDatum konání:
12.4.2024

Dne 11. 4. 2024 jsme se zúčastnili 46. ročníku okresní přehlídky Středoškolské odborné činnosti, která se konala na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského v Ostravě Zábřehu. Zastoupení jsme měli jak ve společenskovědních, tak v technických a přírodovědných oborech. V mnoha z nich jsme byli velmi úspěšní.

V oboru biologie se na 3. místě umístila Johanka Chytilová (7.B), v oboru fyzika na 3. místě Šimon Hudeček a Matyáš Fiedor (3.C) a na 4. místě Kateřina MIkulková a Šimon Vlček (7.B) . V oboru zdravotnictví na 2. místě Linda Tomanovičová (7.B), na 3. místě Helena Hájková (7.A) a na 4. místě Zuzana Kunčická (7.A), v oboru zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství na 1. místě Ondřej Brož (3.C), v oboru ochrana a tvorba životního prostředí taktéž na 1. místě Jakub Hlosta (3.C), v oboru strojírenství, hutnictví a doprava na 2. místě Vítězslav Musálek (3.C), v oboru elektrotechnika, elektronika a telekomunikace na 3. místě Richard Šebek (8.B) a na 4. místě Eliška Sýkorová (7.A),  v oboru pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času na 2.místě Adriana Škvrnová (7.B) a na 4. místě Kamil Szott (3.C) a v oboru filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory na 2. místě Hugo Togner (7.B) a na 4. místě Eliška Kudrnová (7.B).

V krajském kole, které proběhne 3. 5. 2024 na VŠB v Ostravě-Porubě, nás budou reprezentovat Linda Tomanovičová, Ondřej Brož, Jakub Hlosta, Vítězslav Musálek, Šimon Hudeček a Matyáš Fiedor.

Obhajoba soutěžních prací probíhala ve schématu 10-5-15, tedy před samotnou soutěží bylo naším úkolem natočit desetiminutové video a představit v něm svou práci, před porotou jsme pak měli jen ve zkratce vše shrnout a následovala patnáctiminutová diskuse na dané téma.

Ačkoliv byl proces přípravy na obhajobu práce velmi náročný, myslím, že nám přinesl spoustu nových zkušeností. V den obhajoby jsme navíc měli možnost zhlédnout prezentace svých vrstevníků z jiných škol, a rozšířit si tak obzory.