Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Po stopách Heydrichiády podruhé

Po stopách Heydrichiády podruhéDatum konání:
13.5.2024
Datum ukončení:
14.5.2024

V letošním školním roce jsme navázali na první dvoudenní dějepisnou exkurzi pro studenty kvart s názvem “Po stopách Heydrichiády”. Loňská exkurze byla velmi úspěšná a studenti skvělí. Nejinak tomu bylo i letos. Téma ponuré, ale velmi důležité, obzvláště v dnešní době. Nicméně i přesto si studenti aktivitu v Litoměřicích, Terezíně, Lidicích i Praze užili jaksepatří. 

Program byl nabitý, studenti perfektní - všechny přechody, přeběhy, “stihneme či nestihneme”,  zvládali v naprosté pohodě. Co byl pro studenty ten nejsilnější zážitek? Díky skvělé průvodkyni to byly nejspíš Lidice. Výstupy z poslední aktivity si můžete prohlédnout v přílohách.

Video

 

IMG_20240514_155604 (1).jpg

Dear sir Winton,
it is my pleasure to be able to speak with you today, and to express my admiration towards you. Your actions have helped hundreds of innocent children, many of whom were so young that they didn't even realise they were in such danger. Even though you might not consider your actions to be great, you have made a huge inpact on the world and I truly believe that neither you or your help to the children will ever be forgotten. Finally, I would like to say, thank you, thank you for not being indifferent.