Úvod > Základní údaje > Aktuality > Porubajk MTB maraton 2021

Porubajk MTB maraton 2021

Datum konání:
9.10.2021

V sobotu 9. října se po dvouleté nucené odmlce znovu konal porubský závod horských kol Porubajk MTB maraton 2021. Závodu se již tradičně zúčastnili i milovníci tohoto sportu z řad naší školy. A po letech dominance, kdy jsme ovládli tento závod v kategorii středoškolských družstev hned třikrát za sebou, jsme vyslali do boje tři týmy. Týmu UFF ve složení Jandík Tomáš, Pupakis Nikolas, Feichtinger Jakub a Pastrňák David se dokonce podařilo celý závod ve své kategorii ovládnout a znovu tak získali prémii pro školu ve výši 10 000 Kč! Další tým v kategorii středních škol s názvem CAAAAA si s nepatrným odstupem sedmi minut vyjel krásné druhé místo!

Náš třetí tým se poskládal z řad studentů nižšího gymnázia, proto se zařadil do kategorie základních škol. Pro všechny šlo o první závod, ve kterém si vyjeli krásné páté místo. Potenciál týmů je ovšem velký a věřím, že v dalších letech by jistě atakoval příčky nejvyšší! Za zmínku stojí také výkon Honzy Pchálka, který v závodu na 38 km obsadil 105. příčku a to byl v tomto závodě jeden ze dvou nejmladších závodníků! Obdivuhodný výkon.

Složení našich týmů:

UFF - Jandík Tomáš, Pupakis Nikolas, Feichtinger Jakub a Pastrňák David

CAAAAA - Novotný Tomáš, Silber Vojtěch, Zaviský Michal a Slavík Lukáš

GYOHAVL - Pchálek Jáchym, Pchálek Jan, Kolarz Jakub a Hobza Lukáš

Za fotografie děkuji nejen členům zúčastněných týmů, ale také rodičům nejmladšího týmu, kteří přišli své závodníky na start osobně podpořit.

Všem závodníkům gratuluji za úžasné výkony a věřím, že už teď se těší na další ročník!