Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Purple Comet! Math meet!

Purple Comet! Math meet!Datum konání:
25.4.2024
V letošním roce se, jako již tradičně, zapojily týmy našich studentů do mezinárodní matematické soutěže Purple comet!
9. dubna brzy ráno se tři týmy z vyššího a jeden z nižšího gymnázia zapojily do matematického klání, které spojuje studenty napříč celým světem. Opět jsme se neztratili ani v celostátní mezinárodní konkurenci.
Tým vyššího gymnázia, ve složení Jakub Punz, Matyáš Závodný, Vítězslav Musálek, Jan Gój, Jonáš Vaněk a Matěj Hendrich, obsadil celkově 124. místo, v republice pak skončil na skvělém 3. místě!
Druhý tým z vyššího gymnázia, ve složení Lucie Sečkařová, Sabina Hlubková, Adéla Marková, Markéta Otisková a Jiří Kolomazník, se umístil na krásném 200. místě celkově, v republikovém měřítku na úžasném 6. místě.
Poslední reprezentanti naší školy z vyššího gymnázia, ve složení Tomáš Nikel, Mikuláš Kuchař, Ondřej Wojtovič, Eva Bijoková, Kateřina Mikulková a Jiří Hasala, skončili celkově 461., v rámci ČR pak 20.
Svým starším spolužákům zdatně sekundovali i zástupci nižšího gymnázia, ve složení Ondřej Nováček, Nikola Kotalová, Vojtěch Jelínek, Richard Švec, Martin Jančálek a František Šebesta, kteří své snažení završili na pěkném 194. místě celkově, což jim vyneslo 12. místo v rámci ČR!

Všem účastníkům za reprezentaci školy děkujeme.