Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Studentská vědecká konference

Studentská vědecká konferenceDatum konání:
20.3.2024

Conferencia científica estudiantil 2024 (Studentská vědecká konference)

Dne 20. března 2024 se na Katedře romanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity konal další ročník Studentské vědecké konference. Akce se zúčastnilo přes 30 studentů z gymnázií a vysokých škol z celé České republiky, kteří prezentovali své práce v oblasti románských jazyků a literatur.

Plenární přednášku na Studentské vědecké konferenci 2024 s názvem "Las palabras en el tiempo. Historias léxicas del ámbito de la moda" přednesla Mgr. Radana Štrbáková, PhD., z Univerzity Komenského v Bratislavě. Přednáška se zaměřila na zkoumání vývoje lexika v oblasti módy. Doktorka Štrbáková analyzovala, jak se v průběhu času měnily významy slov a frází souvisejících s oblečením a módou, a to na základě historických textů a slovníků. Po přednášce přišly na řadu studentské příspěvky.

V sekci INSTITUTOS zazněly příspěvky o historii krásy, zmizelých osobách v džungli, Severní Koreji a Galapážských ostrovech. V sekci UNIVERSIDAD se studenti zaměřili na překladové techniky, dílo Delmiry Agustini a motiv identity v antologii De nombre y hueso. Cenu v kategorii gymnázií získala Klára Sklenářová z Gymnázia v Olomouci za práci o standardech krásy v historii. V kategorii vysokých škol zvítězila Dominika Ondreášová z Ostravské univerzity za práci o motivu identity. Publikem byla jako nejlepší práce oceněna prezentace Martiny Slonkové z 8.A, která se zabývala rozpočtovými zdroji Severní Koreje.

Martině moc gratulujeme!