Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Studium > Předmětové komise > Český jazyk a literatura > Exkurze do Moravskoslezská vědecké knihovny (říjen 2019)

Exkurze do Moravskoslezská vědecké knihovny (říjen 2019)Datum konání:
25.10.2019

Dne 25. 10. 2019 se třída kvinta A zúčastnila exkurze do Moravskoslezské vědecké knihovny. Sešli jsme se brzo ráno před knihovnou. V knihovně se naše třída rozdělila na dvě skupiny. Jedna skupina se vydala zkoumat podzemní sklady knih. Procházeli jsme podél regálů plných knih, které jsou všechny systematicky seřazeny a očíslovány. Druhá skupina byla mezitím seznámena s webovými stránkami knihovny a vyhledáváním v knižním katalogu.

Poté jsme se přemístili do vedlejší budovy knihovny. Zde jsme se dozvěděli, jakým způsobem se ukládají patenty, časopisy, noviny nebo CD. Vědecká knihovna se také snaží shromažďovat knihy a hry pro zrakově postižené. Najdeme zde řadu knih v Brejlově písmu nebo CD s nahranými audioknihami. Na závěr této exkurze jsme si mohli vyzkoušet některé z her pro zrakově postižené. To v nás vyvolalo velký zájem a s nasazenými maskami na očích jsme po slepu tápali po figurkách a hracích kostkách. Na této exkurzi jsme se dozvěděli spoustu nových věcí. Myslím si, že každý z nás do Moravskoslezské vědecké knihovny ještě jednou zavítá.

Helena Michálková (5. A)