Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Studium > Předmětové komise > Český jazyk a literatura > Famózní úspěch našich studentů v Aréně

Famózní úspěch našich studentů v AréněDatum konání:
2.12.2016

Na letošním 23. ročníku mezigymnaziální recitační soutěže Aréna plná krásných slov se našim studentům neobyčejně dařilo.

V recitačním "klání" šesti gymnázií z Ostravy a Hlučína, které se uskutečnilo v pátek 2. prosince 2016 v divadelním sále Komorní scény Aréna, bylo letos k vidění a slyšení pětadvacet různorodých vystoupení v kategoriích poezie i prózy.

Vzhledem k tomu, že se ve většině případů jednalo o skutečně vyrovnané interpretační výkony, máme obrovskou radost z velkého úspěchu našich "domácích" recitátorů, kteří obsadili polovinu celkového počtu všech udělovaných vítězných míst, a my tak můžeme konstatovat, že to byl pro naše gymnázium opravdu velmi úspěšný ročník. Oceněným srdečně gratulujeme a ještě jednou touto cestou děkujeme všem účastníkům soutěže za to, že jejich zájem o krásu českého slova nadále přetrvává.

Náš největší dík pak patří Komorní scéně Aréna, která nám již řadu let umožňuje pořádat finálové kolo naší soutěže v inspirativním prostoru svého divadelního sálu, jmenovitě pak děkujeme herci Michalu Čapkovi, který věrně, rok co rok, usedá v soutěžní porotě.

A zde jsou tedy celkové výsledky XXIII. ročníku soutěže

Kategorie poezie

  • 1. Terezie Gilligová (Gymnázium Olgy Havlové)
  • 2. Jiří Lednický (Gymnázium Olgy Havlové)
  • 2. Pavla Chrobáková (Gymnázium Volgogradská)

Kategorie próza

  • 1. Kristýna Kiovská (Gymnázium Olgy Havlové)
  • 2. Lucie Mohylová (Gymnázium Volgogradská)
  • 3. Barbora Seberová (Wichterlovo gymnázium)