Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Fotogalerie > Online setkání s pamětníkem p. Luborem Šušlíkem

Online setkání s pamětníkem p. Luborem ŠušlíkemDatum konání:
29.3.2021

V březnu 2020 vrcholily přípravy na poslední mobilitu projektu Erasmus+. Součástí pestrého programu byla také beseda s pamětníkem válečných let 1938-1945, mužem, který dvakrát unikl trestu smrti, celoživotním skautem, báječným vypravěčem a skvělým člověkem panem Luborem Šušlíkem (93).

Poslední rok byl pro všechny náročný a plný neočekávaných změn. Doufali jsme, že mobilitu budeme moci uskutečnit. Projektové období nám sice bylo prodlouženo, ale vývoj situace nakonec realizaci znemožnil.

Nicméně setkání s panem Šušlíkem jsme zvládli online. Přípravy se odehrály během pár dní, kdy byla obnovena možnost cestovat mezi okresy. Narychlo jsem založila Google classroom pro zájemce o besedu, pan Šušlík domluvil prostory pro besedu v městské knihovně a v pondělí 26. 4. jsem (vyzbrojena potvrzením o očkování) vyrazila do Pardubic. Musím poděkovat studentům za trpělivost, protože odhadnout čas začátku akce bylo náročné. Když jsme v knihovně vstoupili do meetu, byli jsme překvapeni, kolik v online místnosti už čekalo studentů. Vzhledem k vymezenému času studenti vyslechli jen jednu část životního příběhu pana Šušlíka, přesto věřím, že je zaujal a zúčastní se dalších přislíbených setkání.

Na závěr musím poděkovat studentům, kteří se besedy-přednášky zúčastnili, městské knihovně v Pardubicích a hlavně panu Šušlíkovi za jeho povídání.

Za Erasmus tým
Jolana Strýčková