Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Soutěže > Cizojazyčné soutěže > Francouzský jazyk

Francouzský jazyk


Datum konání: 4. dubna 2024 -
Dne 4. dubna 2024 se konalo krajské kolo Olympiády ve francouzském jazyce, ve kterém jsme byli velmi úspěšní. Eva Needle ze sekundy A získala v kategorii ZŠ/VG I 2. místo, Magdaléna Kolářová z tercie A obsadila v kategorii ZŠ/VG II 3. místo a Aneta Jandíková ze septimy A vyhrála 1.
Datum konání: 22. února 2024 -
Výsledky školního kola Olympiády ve francouzském jazyce
Datum konání: -
V lednu proběhlo vyhlášení překladatelské soutěže vyhlášené Ostravskou univerzitou.  Naše studentka, Klára Musálková ze septimy B, vyhrála 2.místo v kategorii francouzský jazyk literární text.
Datum konání: 14. března 2023 -
Den s překladem je překladatelská soutěž Filozofické fakulty Ostravské univerzity. 
Datum konání: 13. února 2023 -
Dne 13. 2. 2023 proběhlo školní kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: kategorie ZŠ/VG I – žáci sekundy A a kategorie SŠ II – studenti sexty A a septimy B.
Datum konání: -
Francouzštináři: „Co jsme všechno (komu) udělali.“
Datum konání: 23. února 2022 -
Školní kolo Olympiády ve francouzském jazyce zná vítěze
Datum konání: 26. dubna 2021 - 5. května 2021
Na přelomu dubna a května probíhala ve všech skupinách studentů, kteří se učí francouzský jazyk, videosoutěž na téma Ma journée à la française (Můj den po francouzsku).
Datum konání: 15. března 2021 -
O co se jedná? Diplôme d'études en langue française (DELF), v doslovném překladu Diplom studií francouzského jazyka, je mezinárodně uznávaný certifikát, který je v České republice možno skládat pod záštitou Alliance française. Tato zkouška je vydávána francouzským ministerstvem školství a svým držitelům umožňuje prokázat nabyté jazykové schopnosti.
Datum konání: 8. dubna 2021 -
8. dubna 2021 se uskutečnilo krajské kolo olympiády ve francouzském jazyce. Jednalo se o zcela specifický ročník, protože soutěž probíhala online. Naši školu reprezentoval v kategorii ZŠ VG II. Adam Slováček z kvarty A a v kategorii SŠ II. Klára Konečná ze septimy B. Oba soutěžící podali vynikající výkony a skončili na stupních vítězů. Klára obsadila 3. místo a Adam dokonce 2. místo, čímž se probojoval jako náhradník do celostátního kola, které proběhne v červnu.
Datum konání: 11. února 2021 -
Ve čtvrtek 11. února 2021 se na naší škole uskutečnilo školní kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Novinkou letošního ročníku byla forma soutěže, jelikož veškeré klání soutěžících se odehrávalo v online prostředí.
Datum konání: 16. března 2021 -
Dne 16. března 2021 se na Ostravské univerzitě konal již tradiční Den s překladem (XVI. ročník), jehož součástí je také celostátní kolo překladatelské soutěže, které se letos potřetí otevřelo středním školám.