Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Studium > Předmětové komise > Fyzika > Tanec a fyzika

Tanec a fyzikaDatum konání:
3.2.2021
Datum ukončení:
5.2.2021

Během distanční výuky jsme všichni velmi zaneprázdnění a většinou nemáme čas si zacvičit nebo se jakkoliv protáhnout. Díky tomuto faktu jsme přišli na velmi zajímavou otázku: Dá se fyzika nějak propojit s tancem?

A protože nás otázka velmi trápila, zavolala nám paní profesorka Siváková na pomoc Barboru Látalovou a Zdenku Svítekovou z pražského divadla Ponec. Protože nás bylo hodně, museli jsme se rozdělit na dvě stejně velké skupiny, každá skupina měla svůj vlastní hodinový program. Během tohoto programu jsme si vyzkoušeli, jak tanečně vyjádřit různorodé fyzikální děje a pojmy – od vlnění až po úhel. Někteří z nás stáli pevně nohama na zemi, jiní v záchvatu radosti z tance využili veškeré své taneční schopnosti a znalosti fyziky, aby dokázali, že znají odpověď na naši zapeklitou otázku. V závěru akce jsme si užili premiéru naší vlastní choreografie doplněnou o oponu pestrých barev.

Martina Byrtusová & František Důbrava, 1.C

Ještě několik reakcí ze třídy 5.A

Sabina Hlubková

Za mě to bylo super. Nabilo mě to energií (která se po ránu hodí) a taky jsem se aspoň trochu rozpohybovala. Bylo fajn uvědomit si, kde všude se dá fyzika využít, a pojmout ji takovou zábavnou formou. Moc jsem si to užila, i když jsem se ze začátku trochu bála. Choreografky byly moc hodné a příjemné.

Adam Kašok

Líbilo se mi to a bylo to dobré probuzení do dne.

Karolína Jahodová

Za mě to bylo velice osvěžující, že jsme jenom neseděli za počítačem, ale také se hýbali. Bylo to poměrně zajímavé a pojaté zábavnou formou.

Adina Lajčíková

Představení se mi moc líbilo. Nápad spojit fyziku s tancem mi přišel jako velice zajímavý, pojetí celého představení a doplňující videa taktéž. Všechny fyzikální jevy byly vysvětleny zábavnou formou. Moc jsem si to užila a děkuji Vám za možnost se tohoto vystoupení zúčastnit! :)