Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Studium > Předmětové komise > Matematika > Netradiční IMO

Netradiční IMODatum konání:
24.11.2020

V listopadu se konal další ročník Internetové matematické olympiády. Tentokráte ale poněkud netradiční formou…

Internetová matematická olympiáda je soutěž, ve které se sejde družstvo sedmi studentů a společnými silami se snaží vyřešit deset složitých matematických úloh. Řešení úloh se sepíše, naskenuje a odešle do připraveného systému. Družstva jsou obvykle namixována z různých ročníků a tříd. Ani letos tomu nebylo jinak. Jedna věc však jiná přeci jen byla…

Tentokrát jsme se totiž v 8:45 nepřipravovali v počítačových učebnách ve škole, ale doma za svými monitory. Spustili jsme Discord a úlohy jsme byli nuceni řešit a konzultovat pouze virtuálně. V 9:00 bylo vše odstartováno a naše mozkové závity se rozjely na sto dvacet procent. Rozdělili jsme si úlohy, každý počítal tu svou, a když se náhodou někomu nedařilo, konzultoval svůj dosavadní postup s ostatními přes počítač.

Příklady byly opravdu složité, bylo poznat, že jsme již v nejvyšší kategorii. I proto jsme odevzdali „jen“ menší polovinu z nich. Nicméně i to nám stačilo, abychom se v rámci České republiky umístili na krásném 61. místě. V příštím roce už šanci vylepšit toto skóre mít nebudeme, ale přejeme našim nástupcům, aby se jim vedlo minimálně tak dobře jako nám, a aby pro naše gymnázium obhájili ještě lepší umístění a výsledky.

Ondřej Hráček, oktáva A

Netradiční IMO