Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Studium > Předmětové komise > Matematika > The Purple Comet! Math Meet distanční výuka nevadí

The Purple Comet! Math Meet distanční výuka nevadíDatum konání:
19.4.2021
Datum ukončení:
23.4.2021

V druhé polovině dubna se naši žáci zapojili do mezinárodní online týmové matematické soutěže Purple Comet! Math Meet. V letošním ročníku bylo registrováno 3345 týmů z 54 zemí celého světa.

Šestičlenné týmy mají k dispozici deset dnů, během nichž mohou soutěžit. Problémy, které řeší, se pohybují v obtížnostech od lehkých po extrémně náročné.

Existují dvě úrovně soutěže

  • soutěž na základní škole se skládá z 20 úkolů, které mají být splněny za 60 minut,
  • soutěž na střední škole se skládá z 30 úloh, které mají být splněny za 90 minut.

V kategorii Small High School pro žáky do 20 let jsme sestavili dva týmy. Oba byly pětičlenné, tedy oslabené o jednoho soutěžícího.

Tým Septimy B s názvem „Za Odměnu Chceme Obrázek“ pracoval ve složení Vít Kološ, Klára Konečná, Nora Naščáková, Daniel Kohut, Nikolas Pupakis. Správně vyřešili osm odpovědí ze třiceti. Ve své kategorii obsadili 342. místo z 884 týmů. V ČR soutěžilo 25 týmů, septimáni se umístili na 18. místě.

Tým „Nekonečné Geometrické Řady“, který byl složen z maturantů třídy Oktávy A, měl výhodu roku studia matematiky navíc. Ve složení Ondřej Hráček, Barbora Říhová, Martin Cmiel, David Baďura, Robert Juráček správně odpověděli na dvacet otázek ze třiceti. Třetí místo v ČR a 84. místo ve světě dokázalo, že naši žáci ve srovnání se světem ve znalostech matematiky obstojí.

Tercie A sestavila tým „Housenky“ pro kategorii Middle School. Bohužel se jim nepodařilo odeslat odpovědi. Věřím, že je tato nepříjemnost neodradila a příští rok se opět zapojí.

Přeji všem soutěžícím, aby jim chuť k řešení logických problémů vydržela.

Zuzana Hrušková
vyučující MAT